Почетна / Филм / Eма Вотсон и Том Хенкс во неделниот трилер „The circle“ на Телма

Eма Вотсон и Том Хенкс во неделниот трилер „The circle“ на Телма

Кога Меј е ангажирана да работи за најголемата и најмоќната компанија за технологија и социјални медиуми во светот, таа го гледа тоа како можност за живот.

Како што се издигнува низ хиерархијата, таа е охрабрена од основачот на компанијата, Имон Бејли, да се вклучи во револуционерен експеримент кој ги поместува границите на приватноста, етиката и на крајот нејзината лична слобода.

Нејзиното учество во експериментот и секоја одлука што ја носи почнуваат да влијаат на животот и иднината на нејзините пријатели, семејството и на човештвото.

“Кругот”, недела, 11 декември 2022 на Телма во 22.15 часот.

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!