Почетна / Телевизија / Видео | По „Идол“ и „Икс фактор“, во регионот доаѓа… THE FOUR !

Видео | По „Идол“ и „Икс фактор“, во регионот доаѓа… THE FOUR !

Оваа есен, во Македонија, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина ќе се емитува најновото музичко шоу, наследник на популарните “Идол” и “Икс фактор”. Се работи за прилично ново лиценцирано ТВ шоу кое две сезони се емитува во Америка на мрежата на FOX, а оригинално потекнува од израелско шоу “The final four”.

Жири комисијата во американското шоу ја сочинуваат Sean Combs, DJ Khaled, Meghan Trainor и Charlie Walk. Кои се дел од жири комисијата во регионалното шоу? Кој ќе седне на четворката и ќе стигне до самиот крај?

Gepostet von Tvoje Lice Zvuci Poznato am Samstag, 18. Mai 2019

Оваа есен… ексклузивно доаѓа новото музичко натпреварување на најгледаните телевизии во регионот. Емоушн, продукцијата на популарните формати Операција Триумф, Големиот брат и Твоето лице звучи познато се враќа со “THE FOUR” !​ Станете дел од познатата четворка оваа есен и покажете ги своите вокални квалитети.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!