Почетна / Филм / Крими трилер со Пијанистот во саботното кино на ТВ 24

Крими трилер со Пијанистот во саботното кино на ТВ 24

Приказна за новинарот Потер Рену, кој се прослави со решавање на едно злосторство. Неговите написи се многу популарни, бидејќи ги слушаaт луѓе кои сакаат да разговараат со него. Дома е посветен сопруг и татко.

На прием кај издавачкиот магнат се запознава со вдовицата Каролин Кроули. Нејзиниот сопруг Сајмон мистериозно е убиен. Телото е откриено во напуштен објект предвиден за уништување. Каролина го повикува за да му покаже доверлив полициски извештај за смртта на нејзиниот сопруг и сака да Потер да продолжи со истрагата, но истовремено и го заведува. Следува сложена приказна за една сексуална опсесија проследена со убиства и уцени.

Adrien Brody, Yvonne Strahovski, Campbell Scott во крими мистерија на ТВ 24 на 25 мај во 20.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Првиот дел од шпионската акциона комедија „Кингсмен“ сабота на Сител

Кингсман: Тајната служба е акциона-шпионско-комедија од 2014 година, режирана од Метју Вон, а според сценарио …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!