Почетна / МК Сцена / Видео | Мерак за уши и очи, болка во душа голема – „Има ли песна“

Видео | Мерак за уши и очи, болка во душа голема – „Има ли песна“

Уживајте во единствениот и најдобриот вокал на овие простори, нашиот Тоше Проески во едно ретро видео, снимено пред многу години за новогодишна програма на телевизија Телма. Препуштете се на сетилата преку изведбата на големите Тоше и Наум на песната “Има ли песна”.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!