Почетна / Телевизија / ТВ 21 ќе ја емитува последната претседателска дебата пред Изборите

ТВ 21 ќе ја емитува последната претседателска дебата пред Изборите

Вечерва во 21 часот на ТВ 21 ќе се одржи последната дебата на претседателските кандидати пред првиот круг на избори, односно пред предизборниот молк кој започнува на полноќ. Што имаат да кажат Силјановска, Пендаровски и Река во последното ТВ соочување?

Првиот круг претседателски избори се оддржува во недела од 7 до 19 часот. Изборните материјали се веќе подигнати од печатницата „Киро Дандаро“ во Битола. Вториот круг од изборите е две недели подоцна, односно на 5 мај.

Последно ТВ соочување на претседателските кандидати

Debati i fundit televiziv i kandidatëve para mbajtjes së rrethit të parë zgjedhor, sonte në TV21!Последно ТВ соочување на претседателските кандидати пред првиот круг од изборите, вечерва на ТВ21!

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 18. April 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на Алфа „од јутра до сутра“, ќе има ли на есен нешто ново?

Ако цела измината сезона 2018/2019, телевизија Алфа емитуваше премиерна програма, одеднаш ова лето буквално целата …