Почетна / МК Сцена / Величествениот супербренд ја продолжува турнејата низ Македонија

Величествениот супербренд ја продолжува турнејата низ Македонија

Продолжува турнејата на супер ѕвездата Каролина во градовите низ Македонија во организација на маестралната Авалон продукција. По Скопје, Гевгелија, Крива Паланка, Штип и Струмица,  следуваат Куманово, Охрид и Велес.

Концертите ќе се одржат во Куманово Спа на 12ти април (петок) и Инклузив, Охрид на 13ти април (сабота).

Влезниците во претпродажба по цена од 600 денари се достапни онлајн на ticketx.mk и во следните продажни места:
Куманово:
– Куманово Спа
– Павел Тобако
Охрид:
– Кај Аждер
– Лале Турс
– Irish Pub Dublin

Потоа следува ексклузивниот концерт на Каролина на 27-ми април во Велес, во Народниот театар ,,Јордан Х.К. Џинот”.

Влезниците се во продажба онлајн на ticketx.mk и во продажната мрежа на ticketx низ Македонија по цена од 1.200 денари. Станува збор за театар со мал капацитет, па наш совет е да бидете брзи и уште СЕГА да набавите билет за магијата што не смее да се пропушти.

Да ги запееме повторно сите заедно најголемите хитови на Каролина од изминатите 30 години. Каролина СЕГА па којзнае кога пак.

Да го поддржиме и зачуваме најголемото македонско музичко богатство – мега величествената и ултра гламурозна Каролина Гочева!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

error: Содржината е заштитена!