Почетна / Сапуници / Турска комедија за едно бебе во новата сезона на Алсат
Наскоро на Алсат со албански титл

Турска комедија за едно бебе во новата сезона на Алсат

Турската романтична комедија “Ах тоа бебе” започнува во новата сезона на Алсат телевизија, наменета за албанските гледачи во земјава. Во продолжение, прочитајте ја приказната на серијата :

Каан е млад, богат и неодговорен. Татко на слатко бебенце кој решава да најде дадилка за ќеркичката. Ја наоѓа Ајпери, девојката од село која во големиот град ќе треба да се живее и да се грижи за бебето.

Каан и Ајпери ќе мора да живеат под ист покрив, но ќе се расправаат за сѐ и сешто. Згора на тоа, проблемите со бебето немаат крај.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!