Почетна / Серии / Трилер драмата „Yellowjackets“ – предлог серија на SkyShowtime

Трилер драмата „Yellowjackets“ – предлог серија на SkyShowtime

Добрите шоуа овозможуваат извонредно искуство за гледачите да уживаат во возбудливи приказни во и празнично да се релаксираат. Со порастот на платформите за стриминг и достапноста на ТВ сериите, омилените серии ни се на дофат на раката. За овие празници повеќечасовно непрекинато гледање на добри филмови, шоуа и серии ќе може да си ги овозможиме на SkyShowtime.

Yellowjackets

Оваа напната епска серија за преживувањето, психолошки хорор и драма за созревањето е сага за еден тим многу талентирани средношколки фудбалерки кои се (не)среќните преживеани во пад на авион длабоко во далечната дивина на северот. Серијата е хроника на нивниот пад и истовремено следејќи ги и животите кои се обидуваат да ги доведат во ред речиси 25 години подоцна, покажувајќи дека минатото никогаш не е вистински минато и дека она што започнало во дивината е далеку од завршено. Серијата брзо се развива а изведбите на актерките Мелани Лински, Џулиет Луис и Саманта Ханрати се мешавина од хумор и уникатно ремек дело.

Овој волшебен период гледачите ќе имаат можност да се поврзат споделувајќи ги впечатоците од овие одлични серии, да разговараат за патувањата и животните предизвици на ликовите и да се одморат од секојдневните стресови. Затоа, побрзајте и регистрирајте го вашиот профил на https://www.skyshowtime.com/mk и уживајте во бескрајните часови врвна забава!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!