Почетна / Телевизија / Тотал ТВ во програмскиот пакет не ги обезбедила МРТ 2, МРТ 4 и МРТ 5

Тотал ТВ во програмскиот пакет не ги обезбедила МРТ 2, МРТ 4 и МРТ 5

Врз основа на констатации од надзор, Советот на Агенцијата на 21-та седница одржана на 10 мај 2024 донесе Решение за изрекување на мерка јавна опомена за операторот Тотал ТВ од Скопје, заради тоа што во својот програмски пакет ги нема обезбедено програмските сервиси на јавниот радиодифузен сервис „МРТ2“, „МРТ4“ и „МРТ5“ што е спротивно на член 143 став 3 од ЗААВМУ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АВМУ со осуда за етикетирањето на Канал 5 од страна на Апасиев

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува повторното етикетирање и дискредитирање на ТВ …

error: Содржината е заштитена!