Почетна / Серии / Алфа без странска програма, Сител и Телма со најмногу премиери

Алфа без странска програма, Сител и Телма со најмногу премиери

Која национална телевизија вложува најмногу во премиерна странска програма за своите гледачи, а која најмалку? Се чини дека Сител и Телма во континуитет емитуваат постојано премиерни странски содржини за различни вкусови, па така на двете телевизии може да се видат различни жанрови – од драми, комедии до шпионски и трилер серии.

Освен жанровски различни странски серии, програмата на Сител е богата и со домашни верзии на три лиценцирани светски формати, како и со најгледаните балкански музички шоуа, а пак Телма покрај серии, изобилува и со странски филмови и документарни серијали.

Канал 5 телевизија во главно од странска програма емитува турски серии, од кои две се дневни маратонски сапуници …,

… а пак телевизија Алфа единствена странска содржина што ја емитува на својата програма е хрватска серија, која се прикажува во 2 часот по полноќ, додека од понеделник до недела програмата преку целиот ден и вечер им е ориентирана во главно на политички интервјуа, дебати, контактни програми и реприза на српската риалити емисија “Проводаџија”.

МРТ 1
американска драмска серија
американски викенд филмови и по некоја документарна емисија

Сител телевизија
американска акциона серија
грчка драмска серија
колумбиска акциона серија
три турски драмски серии и една комична серија
три регионални забавни шоуа

Канал 5 телевизија
три турски драмски серии, од кои две дневни сапуници
српска хумористична серија

Телма телевизија
новозеландска драма-комедија
британска трилер серија
мексиканска теленовела
филмови од светски продукции
документарни серијали од светски продукции

Алфа телевизија
хрватска драмска серија во 2 часот по полноќ

ТВ 24
не емитува премиерни серии

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма …

error: Содржината е заштитена!