Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 33/50

50-те најпопуларни теленовели | 33/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

33. Alguna Vez tendremos Alas – Еден ден ќе имаме крилjа
(Мексико, 1997)

Улоги: Кејт дел Кастиљо и Умберто Зурита

Една атипична теленовела, продуцирана од Флоринда Меза. Последната теленовела на актерот Умберто Зурита, снимена за Телевиса, а воедно и прва главна улога на харизматичната актерка Кејт дел Кастиљо. Eухенија Каудура освои награда TvyNovelas за улогата на негативката Магдалена.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џемре од „Ангели”: Заради пандемијава имам панични напади и страв

Хазар Мотан го толкува ликот на Џемре во турската хит серија “Ангели” на Сител. Родена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!