Почетна / Филм / Крими авантурата „Апстракција“ во сабота навечер на Телма

Крими авантурата „Апстракција“ во сабота навечер на Телма

Томи и Гери се криминалци кои се занимаваат со големи кражби за да врзат крај со крај. Тие се опортунисти и немаат страв. Откако рутински грабеж ќе тргне наопаку, пријателите се принудени да ги остават своите криминални активности зад себе.

Како што цвета врската на Томи со неговата нова девојка Скарлет, неговите економски тешкотии стануваат очигледни. Скарлет наскоро предлага идеја со која ќе исчезнат сите нивни финансиски проблеми – грабеж на слика од половина милион долари. Со само краток прозорец на можности, Томи и Гери смислуваат амбициозен план, кој на крајот ќе ја одреди нивната судбина.

Во режија на Принц Багдасаријан, а улогите ги толкуваат Хантер Ивес, Корина Рико, Кен Давитијан. Сабота, 27 мај 2023 г. на Телма во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: …

error: Содржината е заштитена!