Почетна / Забава / Евровизија / Со плагијат на Евровизија?

Со плагијат на Евровизија?

 

 

Евровизиските скандали не стивнуваат, дефинитивно не сме единствените на Балканот што скандалозно ја одбираме песната за на Евровизија, а за во Европа не станува ни збор. Синоќа Жељко Јоксимовиќ ја претстави песната “Није љубав ствар” со која ќе ги брани боите на Србија во Азербејџан. Веднаш по презентацијата на песната на социјалните мрежи се појавија коментари дека истата е плагијат на “Paradise” од Coldplay. Кога ќе ги преслушате двете песни ќе сфатите дека критичарите имале право.

 

 
Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!