Почетна / Филм / Љубојна со прво винил издание на филмска музика во Македонија

Љубојна со прво винил издание на филмска музика во Македонија

Македонската музичка сцена е збогатена со ново винил издание. “Стела” е новото интересно уникатно македонско винил издание, кое влегува во категоријата must have, со оригинална музика на Оливер Јосифовски во изведба на Љубојна.


Насловот го носи по истоимениот игран филм. Ова е втор винил на групата и прво винил издание со филмска музика на домашната сцена досега.
Во продолжение линк од песната “Каранфил невесто”, која е носечката тема од албумот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Итака“, „Арсенал“, „Лок“, „Колет“ … дел од филмската недела на Телма

Во соработка со националната ТВ Телма, детална програмска шема на телевизијата во прилог. Летни репризи …

error: Содржината е заштитена!