Почетна / Филм / „Baggage“ и „Hometown hero“ за празничен почеток на Сител

„Baggage“ и „Hometown hero“ за празничен почеток на Сител

Оваа сабота (21 декември) во 23.30 часот на Сител телевизија ќе се емитува “Holiday baggage”, филм од 2008 година.

Божиќната атмосфера на Сител започнува токму со оваа празнична семејна драма за една самохрана мајка, чија најголема животна грижа се децата. И токму на Божиќ, таа решава да ја исполни желбата на своите деца и да го повика својот сопруг кај нив дома, со кој веќе со години не е во добри односи. Но, таткото не очекува дека на таа вечера, Сара подготвува еден подарок во куфер.

Во недела во истиот термин на Сител ќе ја гледате романсата за “Локалниот херој”. Љубовна приказна за една девојка која ќе се заљуби во ветеринарот на нејзиното куче.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„On chesil beach“, „The bra“ и „Juliet naked“ во филмските премиери на Телма

САБОТА  27.02.2021 07:00 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:45 Телма клуб – продолжува 08:25 Метео …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!