Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Секогаш ведрата Цеце Николова стана дел од тимот на Канал 5

Секогаш ведрата Цеце Николова стана дел од тимот на Канал 5

Цеце Николова е 26-годишна новинарка од Скопје која речиси целиот живот се соочува со алопеција, но дури неодамна собра храброст да ја тргне периката и да му ја прикаже на светот својата различност, односно својата уникатна убавина.

И токму таа уникатност ќе имаме можност да ја доживееме преку малите тв екрани. Секогаш позитивната и предодредена да биде различна – Цеце Николова стана дел од тимот на утринската програма на Канал 5 телевизија.

ТВ Пакет ѝ посакува успех на младата девојка и се надева дека во иднина ќе ја гледаме можеби со авторска емисија или некој поразличен тв проект. Среќно, Цеце!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!