Почетна / Серии / Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група детективи кои ги истражуваат најсериозните случаи, од убиство на човек кој зборува од стомак до серија самоубиства на пекари.

Во оваа комедија Рашида Џонс ја игра улогата на Енџи Трајбека, 10-годишна ветеранка од единицата за тежок криминал од полицијата на Лос Анџелес. Нејзините колеги во единицата  одбиваат да запрат сѐ додека не биде задоволена правдата на ваков или онаков начин.

Американска комедија во четири сезони и вкупно 40 продолженија, снимена од 2016 до 2018 година во продукција на TBS.

Серијата ќе се емитува оваа сезона на Телма и тоа секоја недела во 21 часот пред последните вести.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

error: Содржината е заштитена!