Почетна / Филм / Пирс Броснан во романсата „Љубовта е сè“ на Телма во недела

Пирс Броснан во романсата „Љубовта е сè“ на Телма во недела

Фризерка (Трин Дирхолм) која ја изгубила косата од рак, дознава дека нејзиниот сопруг има афера, патува во Италија на свадбата на нејзината ќерка и запознава вдовец (Пирс Броснан) кој сè уште го обвинува светот за загубата на неговата сопруга.

Во приморската вила во која Филип некогаш живеел со својата сопруга, се случуваат конфликти и тоа не само меѓу младенците.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!