Почетна / Филм / Саботна вечер на МТВ 1 со биографската драма за „Стив Џобс“

Саботна вечер на МТВ 1 со биографската драма за „Стив Џобс“

Во биографската драма „Џобс“ верно е претставена кариерата на Стив Џобс (Ештон Качер) неговите подеми и падови, но и неговиот приватен живот, одлуките и последиците од нив.

Ликот на Стив Џобс толкуван од Ештон Качер, го напуштил факултетот и заедно со неговиот пријател, техничарот Стив Возниак (Џош Гад), предизвикуваат револуција во домашните компјутери со изумот на Apple 1 во 1976 година.

Изграден во гаражата на родителите на Џобс, уредот – и последователното формирање на Apple Inc. Сабота, 18 ноември, 21 часот на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!