Почетна / Филм / Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната за Големиот дружељубив џин. Приказна за 10-годишната Софија и мистериозниот џин кој ја запознава со необичниот и опасен свет на џиновите.

10 годишната Софи е во животна авантура кога ќе го запознае Големиот пријателски џин (Марк Рајленс). Природно исплашена на почетокот, младата девојка набрзо сфаќа дека 24-метарскиот џин е всушност прилично нежен и шармантен. Како што расте нивното пријателство, присуството на Софи го привлекува несаканото внимание на Bloodbottler, Fleshlumpeater и други гиганти.

По патувањето во Лондон, Софи и ГДЏ мора да ја убедат кралицата Викторија да им помогне да се ослободат од сите лоши џинови еднаш засекогаш.

Недела, 19 ноември 2023 година, премиерно на МРТ 1 во 14.25 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!