Почетна / Филм / Саботен филм на Телма, заснован на роман на Џонај Јонасон

Саботен филм на Телма, заснован на роман на Џонај Јонасон

The hundred-year-old man who climbed out of the window and disappeared (на шведски: Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann) е интернационално копродуциран филм кој на Телма ќе го следиме во сабота, 29 април навечер.

Заснован на меѓународно најпродаваниот роман на Џонас Јонасон, неверојатната приказна за 100-годишен маж кој одлучува дека не е доцна да започне одново. За повеќето луѓе тоа би била авантура на животот, но неочекуваното патување на Алан Карлсон за него не е ништо ново. Еден век го правеше светот неизвесен, а сега повторно е на слобода.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!