Почетна / Телевизија / Експлозија на рефлектор на РТС!

Експлозија на рефлектор на РТС!

Да си вистински професионалец во телевизија, значи да не го мрднеш погледот од камерата дури и во случај рефлекторите да експлодираат над твојата глава!

 

 

Инцидентот во утринската програма на РТС телевизија е вистински пример. Дописникот Никола Божовиќ од Зрењанин на своето јавување во програмата се соочи со експолизија од рефлектор и не изреагира ама баш никако. Едноставно продолжи да ја работи својата работа. Водителката Наташа Миљковиќ не можеше да се воздржи од смеење, го праша колегата дали е добар, а тој и одговори дека се е во ред, освен тоа што останале без еден рефлектор.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!