Почетна / Телевизија / Која тв ќе ја емитува втората квалификациска ракометна средба?

Која тв ќе ја емитува втората квалификациска ракометна средба?

 

МТВ 1 или Телма? Кој ќе пренесува вечер ракомет?

 

По добиената битка на домашен терен, вечерва македонските ракометни борци под водство на Раул Гонзалес ќе ја репризираат вистинската игра и на гостински терен против Исланд. За Македонија се важни овие квалификациони натпревари, затоа што од нив и зависи учеството на ЕП 2018 Ако првиот натпревар на нашата ракометна репрезентација беше емитуван на Телма телевизија, каде ќе биде емитуван вечерашниот натпревар?

 

 

Македонската телевизија веќе го најавува натпреварот…. но и Телма веќе го најави. Дури и во програмската шема на Телма стои дека ќе се емитува, но во друг термин од оној на Прва.

 

 

Чија е оваа телевизиска грешка? На државната МТВ или на приватната Телма?

 

 

 

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!