Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Првиот транс актер во Македонија: Донесов одлука да станам маж

Првиот транс актер во Македонија: Донесов одлука да станам маж

Човекот треба да е сам свој најдобар пријател во секое време. Со тргањето на притисокот да си секојдневно продуктивен во шаблонот што го налага општеството, се дава шанса токму на тоа, спознавање и работа на себе.

 

Актерот Лео Поповиќ, 26 години претходно го носеше името Долорес Поповиќ, неодамна на јавноста ѝ откри дека е транс лице.

Поповиќ има 27 години, музичар е и има завршено на Факултетот за драмски уметности. Во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè уште не направил операција за промена на полот.

Емотивно, искрено пред објектитот на камерата на Бекстејџ, Лео си ја отвори душата.Интервјуто во целост погледнете го на линкот :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!