Почетна / Сапуници / По година ипол репризи, конечно нешто ново на Алфа – погледнете што

По година ипол репризи, конечно нешто ново на Алфа – погледнете што

 

Време за нова индиска невеста на Алфа

 

Конечно, по година ипол константно емитување на репризи на серии и емисии, Алфа започнува со емитување на нешто премиерно. Се работи за нова индиска серија која ќе започне во септември.

 

 

И покрај тоа што се работи за индиска сапуница, сепак е за поздрав потегот на Алфа за емитување на премиерна содржина во својата програма. Имајќи во предвид дека претходната индиска серија “Отфрлена” на Алфа од почетокот до крајот имаше своја публика, веројатно е и дека новата серија ќе има своја гледачка публика.

 

 

Се работи за серијата Saraswatichandra, снимена во 444 епизоди, односно 222 епизоди во траење од 45 минути. Приказната ги следи младите Сарас и Кумуд чиј брак го договараат нивните семејства. Индиската невеста Кумуд ќе мора да се навикне на новиот начин на живот откако ќе се всели во куќата на сопругот. И покрај тоа што несакајќи влегоа во брак, за набрзо и двајцата ќе сфатат дека се вљубуваат еден во друг.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!