Почетна / Забава / Фото | Премиерот Зоран Заев со Димитров на Струмичкиот карневал

Фото | Премиерот Зоран Заев со Димитров на Струмичкиот карневал

Премиерот Зоран Заев на Струмичкиот карневал симболично побара преговори за членство со Европската Унија. На парадата на карневалските маски која се движи низ центарот на градот, после настапот на една група со наслов „Чекор напред“ во која маскираните играа со сите знамиња на земји на ЕУ плус македонското, излегоа Заев, евроамбасадорот Самуел Жбогар и министерот за надворешни работи Никола Димитров да се фотографираат. На прашање на водителкaта што им значела маската, Заев рече „сакаме преговори со ЕУ“. своите настапи и со своите креации, пренесува Фокус кој ја објави и фотографијата во статијава.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познати имињата на артистите кои ќе настапат на „Ohrid calling 2019“

После минатогодишното издание на OHRID CALLING кое со спектакуларните настапи на Dimitri Vegas & Like …