Почетна / Филм / Премиерно на Телма во сабота, најновиот акциски трилер со Брус Вилис

Премиерно на Телма во сабота, најновиот акциски трилер со Брус Вилис

Кога ќерка му е брутално убиена, поранешниот маринец Вилијам Данкан го зема законот во свои раце, тргнувајќи во потрага по одмазда.

Откако го убива уличниот насилник одговорен за нејзината смрт, тој се наоѓа среде војна со братот и таткото на силеџијата и нивната банда. Следува напната борба за одмазда во која никогаш нема победник.

Премиерно на Телма во сабота, 15 октомври во 22.15 часот – “Vendetta” со Брус Вилис, Томас Џејн, Мајк Тајсон и Тео Роси.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!