Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Промовирана евровизиската песна – „Proud“ на Тамара

Видео | Промовирана евровизиската песна – „Proud“ на Тамара

Дојде ли моментот за победа на нашата земја на најголемиот европски музички спектакл? Промовирана е песната со која Тамара Тодевска ќе нѐ претставува на Евровизија оваа година на 16 мај, во второто полуфинале во Тел Авив. Музиката на “Proud” e дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, текстот го направија Коста Петров и Сања Поповска, а видеоспотот го режираше Чедо Поповски.

По првото слушање, песната ја собори критиката. Најмоќната песна со најсилната порака која некогаш сме ја испратиле на Евросонг. Погледнете го видео записот, слушнете ја нашата евровизиска претставничка и уживајте во моќта и силата на пораката која ја носи. Тамара, горди на тебе!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Слушнете ја песната со која наши композитори ќе одат на Евровизија

Поради тоа што МРТ втора година по ред се откажа од учество на најголемиот светски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!