Почетна / Филм / Третиот дел од божиќниот блокбастер „Сам дома″ денеска на Сител

Третиот дел од божиќниот блокбастер „Сам дома″ денеска на Сител

По првите два дела, на Сител телевизија денеска, 8 јануари ќе биде емитуван и третиот дел од божиќниот семеен класик “Home Alone” во 13.50 часот. Ова е првиот филм во франшизата во која повеќе не глуми Меколи Калкин.

Алекс Пруит, 8-годишно момче што живее во Чикаго, мора да им парира на меѓународните шпиони кои бараат врвен таен компјутерски чип во неговиот автомобил-играчка.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!