Почетна / Сапуници / Понеделник и вторник на Сител – последни епизоди од „Бегалка“

Понеделник и вторник на Сител – последни епизоди од „Бегалка“

Во понеделник и вторник на Сител телевизија ќе бидат емитувани последните две продолженија од турската драма “Бегалка”.

Доаѓа ли крајот на маките за Нефес и почеток на еден нов, поубав живот со Тахир покрај нивното новородено бебе? Потребна беше голема храброст да се победи злото отелотворено во нејзиниот поранешен сопруг, а сега семејството Калели се на последна задача – конечна пресметка со злобниот Генџо.

Следува ли нова опасност за вашите омилени ликови во финалето на “Бегалка” или конечно затворање зад решетки на убиецот и криминалец?

Победа на доброто и среќа за бегалката во самиот крај од хит серијата со која се дружевте цела година. Проследете ги последните возбудливи случувања од приказната крај црното море.

А потоа, останете со Сител и со стартот на новата драма за “Девојката од прозорецот” која ќе ја замени вашата “Бегалка”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!