Почетна / Сапуници / Да се збогуваме со „Бегалката“ и да ја пречекаме „Девојката од прозорецот“

Да се збогуваме со „Бегалката“ и да ја пречекаме „Девојката од прозорецот“

Нова трогателна драма на телевизија Сител. Откако ќе се збогуваме со Бегалката, ќе ја пречекаме “Девојката од прозорецот”.

Емотивна приказна која ги омекна срцата и на најтврдите и ги расплака душите и на најкревките. Со оваа приказна, работена по вистински настан, сочуствуваа сите што ја слушнаа и ја засакаа сите што ја видоа.

Нејзиниот живот е управуван од немилосрдната баба, додека самата таа сонува за љубов која никогаш ја немала. Кога ќе го запознае Седат, ќе мисли дека сништата ѝ се оствариле, но тоа нема да биде бајка каква што замислуваше.

Страст, забранета љубов, тајни и неверство. Не ја пропуштајте “Девојката од прозорецот”, серија која ќе ја одбележи следнава година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!