Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман и Марк Херцог.

Серија изобилува со фасцинантен збир на архивски снимки од настани и интервјуа со личности кои ја доловуваат декадата која имала големо влијание врз Америка: Студената војна, мистериозниот вирус кој може да предизвика глобална пандемија, Роналд Реган и Стив Џобс, феноменот на Династија и Далас, музиката на Мадона и Мајкл Џексон, новата технологија и брокерите од Вол Стрит обожувани како рок ѕвезди.

Некои декади се поголеми од другите. Такви се осумдесеттите. Секој четврток на МТВ 1, 17.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!