Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нови емисии од српскиот “уличен” квиз „Стоперка“ на ТВ 24

Нови емисии од српскиот “уличен” квиз „Стоперка“ на ТВ 24

Во работните денови од 19.15 часот на телевизија 24, гледачите ќе имаат можност да уживаат во новата сезона од , „уличниот“ квиз „Стоперица“. Секој работен ден по италијанската сапуница, следува забава и учење на нови нешта на ТВ 24.

Во улога на водител и главен аниматор го гледаме Урош Јовчиќ, кој за новите емисии ќе каже :

Гледачите можат да очекуваат нова сезона од овој прекрасен квиз кој има два круга. На првото ниво, натпреварувачите одговараат на три прашања, а за секој одговор имаат по 10 секунди.

Ако одговорат е точен, а моето досегашно искуство покажува дека сите минуваат низ првиот круг, тие ја добиваат гарантираната сума. Во вториот круг, тие треба да одговорат на шест прашања, а за секој одговор имаат по 20 секунди.

Во зависност од брзината и одговорите што ќе ги дадат, тие можат да освојат до 15.000 динари. Најсмешниот дел од целата приказна е што носам стоперица и времето за давање одговори е ограничено. Тоа е пречка што ги вознемирува малку натпреварувачите и опонентите, но носи добра забава“ – вели Урош во најавата за овој телевизиски “уличен” квиз.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!