Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Одлична балада ќе нѐ претставува на детска Евровизија

Видео | Одлична балада ќе нѐ претставува на детска Евровизија

13 годишната Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на овогодишното издание на детскиот избор за песна на Евровизија. На 25 ноември во Белорусија, малата Марија ќе ги брани боите на Македонија со “Дома”, песна на Дарко Димитров и со текст на Елена Ристеска.

Песната испраќа голема и хумана порака за топол дом за сите деца во светот. ТВ Пакет честита за квалитетот на вокалот и песната, и се надева на успешна кариера на Марија во иднина. Но, прашуваме… дали ова е песна за детски избор со оглед дека се работи за сериозна балада?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

error: Содржината е заштитена!