Почетна / МК Сцена / Видео | Next Time со најнова преработка на култна патриотска песна

Видео | Next Time со најнова преработка на култна патриотска песна

“Со Гордост ви го претставуваме нашиот најнов видео запис !!!
Веруваме дека Македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна.
Веруваме дека ќе ве направиме горди!!!”

Популарното машко дуо Некст Тајм ја промовираше најновата нивна преработка на позната македонска народна песна, а и овојпат пропратена со висококвалитетен видео запис. Аранжманот на оваа преработка е дело на маестро Николче Мицевски, познат како автор на култните албуми на супербрендот Каролина Гочева.

„Кога падна на Пирина“ е песна посветена на последните мигови од животот на пиринскиот цар Јане Сандански. По Ѓурѓа, Шумите и Нешто ќе те питам, бабо, сега народе македонски, уживајте во “Падна на Пирина планина”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лесно“, нова музичка соработка на Масевски и Влатко Стефановски

“Лесно” е насловот на песната која произлезе од соработката на Александар Масевски со Влатко Стефановски. …

error: Содржината е заштитена!