Почетна / ФОТО / Фото | Штрумфовите станаа дел од „Скопје 2014“

Фото | Штрумфовите станаа дел од „Скопје 2014“

 

Познатиот фотограф Томислав Георгиев објави фотографии кои за кратко време станаа вистински хит на социјалните мрежи. Група луѓе преоблечени како Штрумфови трчаа по мостот на уметноста во Скопје.

 

 

„Штрумфовите“ денеска шетале низ центарот на градот со намера да го промовираат новиот филм во 3Д „Штрумфови 2“ чија што проекција е вечерва. Во еден момент штрумфовите се растрчале по мостот на уметноста, момент кој го уловил објективот на Георгиев.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | За државната МТВ, универзитетот е „Св. Климент и Методи“?

Социјалните мрежи со критики кон јавниот радиодифузен сервис. Грешката во централниот дневник на МТВ 1 …

error: Содржината е заштитена!