РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

“Бекстејџ” во нов термин

      Екипата која го покрива секое важно случување и што секогаш известува од местото на настанот, било тоа дали е од едниот или од дргиот крај на светот, од вечерва го менува терминот на емитување. Најгледаниот естраден магазин “Backstage” отсега ќе го гледате во 18.40 часот пред првиот …

Повеќе »

A Thousand Words

    9-ти март   Илјада зборовиРежија: Брајан Робинс (Norbit, Meet Dave)Сценарист: Стив КоренУлоги: Еди Марфи, Клиф Куртис, Кларк Дурк, Кети Вашингтон, Ариел Винтер, Алисон Џеникомедија, драма Еди Марфи овојпат се обидува да се врати на „стариот себе“ во филм на Барајан Робинс, во којшто ќе игра човек на кој …

Повеќе »

Wanderlust

  24-ти февруари   Страст кон патувањеРежија: Дејвид Веин (Role Models)Сценарист: Кен Марино, Дејвид ВеинУлоги: Џенифер Анистон, Пол Руд, Џастин Теро, Малин Акерман, Лорен Амброс, Кетрин Хан, Алан Алдакомедија   Откако урбан пар купува место во Њујорк, мажот ја губи својата работа. Без други опции, парот решава да замине во …

Повеќе »

The Lorax

  2-ри март   Др. Су: ЛораксРежија: Крис Ренод (Despicable Me, Ice Age: The Meltdown)Сценарист: Кен Даурио (Despicable Me)Улоги: Дени ДеВито, Зак Ефрон, Тејлор Свифт, Ед Хелмс, Роб Ригл, Бети Вајт, Џени Слејтанимација   12 годишно момче е во потрага по единственото нешто кое ќе му овозможи да ја победи …

Повеќе »

Project X

    2-ри март Проектот XРежија: Нима НуризадеСценарист: Мајкл Бакал (Scott Pilgrim vs. the World)Улоги: Томас Ман, Оливер Купер, Џонатан Даниел Браун, Дакс Флејм, Бреди Хендер, Алексис Кнепкомедија   Од еден од режисерите на хит комедијата „Мамурлак“ може да очекуваме само забава. Овој пат не` водат во светот на најлудите …

Повеќе »

“TotalTV” воведе три Sport Klub HD канали

    Ајде малку да ги израдуваме и љубителите на спортот. Операторот “TotalTV” од 1-ви февруари во својата понуда ги вклучи каналите Sport Klub HD со широка палета од најдобрите спортски натпревари. Отсега корисниците на “TotalTV” можат да следат уште три спортски канали во HD квалитет, и тоа: Sport Klub …

Повеќе »

Христијан е сам на снегот

Eксклузвецот на Мак Мјузик Продукција, Христијан Тодороски- Кико го донесе снегот на неколку локации во Скопје и направи вистинска зимска идила за време на снимањето на неговиот најнов спот за песната Сам на снегот која неодамна беше промовирана во радио етерот и веднаш стана голем хит.    Во спотот кој …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!