Почетна / Телевизија / МТВ 1 со репризно емитување на фестивалот „Златно славејче 2016“

МТВ 1 со репризно емитување на фестивалот „Златно славејче 2016“

 

Потсетување на детските рефрени на Прва

 

 

Најновото издание од детскиот фестивал “Златно славејче”, одржан на 17, 18 и 19 Ноември 2016 во “ВИП” арена, премиерно на телевизиските екрани беше прикажан на 12 март оваа година. Утре (17 април), втор ден Велигден, МТВ 1 со репризно емитување со почеток во 10.40 часот наутро.

 

 

Драги деца, уживајте повторно со вашите омилени детски рефрени и настапи на Пинковите ѕвездички на минатогодишното издание на Славејчето.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!