Почетна / Телевизија / Новогодишен дочек со песни, чочеци и мераци на Сител тв

Новогодишен дочек со песни, чочеци и мераци на Сител тв

Луда и разиграна забава за новогодишниот дочек на 2019-та година ви приредува Сител телевизија. Во понеделник, 31 декември, веднаш по завршувањето на “Карасевда” следува празничната забавна програма на Сител ТВ.

Емисија во која нашите познати фолк ѕвезди ќе ги пејат највеселите рефрени од фолк музиката. Блага Петреска, Сани, Миле Кузмановски, Даниела Темелковска, Елена Велевска, Благоја Груевски, Ани Малинкова и други ќе бидат задолжени за новогодишната забава на чочеци, мераци и песни на Сител.

21 часот, новогодишен дочек со чочек на Сител телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

error: Содржината е заштитена!