Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Новинарката Наташа Стојановска од Телма преминува во Bloomberg Adria

Новинарката Наташа Стојановска од Телма преминува во Bloomberg Adria

Новинарката и презентерка Стојановска ја паметиме од ТВ 24, по што прејде во Телма каде ја гледавме во дебатната емисија Топ Тема. Од сега, Наташа е дел од тимот на Блумерг Адриа.

Среќни сме што ја имаме Наташа Стојановска во нашиот тим! 👍 Таа е дипломиран новинар со речиси 20 години искуство во професијата. За Блумберг Адриа, таа ќе ја покрива областа на економијата, финансиите, енергијата и корупцијата.
„Блумберг Адриа ќе донесе повеќе квалитет и професионалност на медиумската сцена, ќе анализира економски теми од различни перспективи и ќе даде вистинско значење на информациите од економија и финансии. Гледам ББА како медиум кој ќе значи доверба, квалитет и проверени информации. Медиум од кој ќе биде информиран целиот регион. “

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!