Почетна / Филм / The Raven

The Raven

27-ми април


Гавранот
Режија: Џејмс МекТик (V for Vendetta)
Сценарист: Бен Ливингстон
Улоги: Џон Кјузак, Алис Ив, Оливер Џексон Коен, Лук Еванс, Брендан Глисон, Кевин МекНели, Пем Ферис
трилер


 

Во филмот Гавранот, Џон Кјузак се јавува во улогата на фамозниот Едгар Алан По, и се здружува со детективот кој го игра Лук Еванс за да го пронајдат серискиот убиец кој ја киднапирал неговата свршеница Емили (Елис Ив). Серискиот убиец е инспириран од приказните на По, меѓу кои секако и „Гавранот“.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Италијанска комедија, канадски трилер и романси на Телма

сабота (20 јуни 2020), 19.15 часот – Manuale d’am3re (2011) Италијанска романтична комедија за три љубовни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!