Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / ТВ журналот „Гласот на Америка“ од сега на Алфа секоја сабота

ТВ журналот „Гласот на Америка“ од сега на Алфа секоја сабота

Секоја сабота на Алфа од сега ќе се емитува “Гласот на Америка” на македонски јазик со дописникот на Алфа, Никола Крстиќ директно од Вашингтон.

Преку своите медиумски платформи, телевизискиот журнал ќе продолжи да дава преглед на најновите вести и случувања од САД, како и на американските гледишта за прашања поврзани со Македонија и Југоисточна Европа.

Македонската редакција на Гласот на Америка започна со радио програма во 1999-та година, а сега повторно на национална тв и тоа саботно во вестите на Алфа. Дознајте од прва рака и од сигурни извори.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!