Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Нашата претставничка го фрли македонското знаме

Видео | Нашата претставничка го фрли македонското знаме

Евровизија освен што е најпрестижен фестивал во Европа и светот, туку редовно изобилува со многу скандали. Последниот, а за кој веќе објави ТВ 21 се однесува на нашата евровизиска претставничка Андреа која на чекор до полуфиналето, додека ја фотографираа во Торино ги збуни присутните откако го фрли македонското знаме на земја, па позираше без него.

Поради која причина девојката буквално го “џитна” македонското знаме на земја? Дали некој ќе побара одговорност за овој нејзин потег? Зошто се случи ова?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

error: Содржината е заштитена!