Почетна / Серии / Потрага по опасни криминалци во „Ловци на глави“ на МТМ и локалните

Потрага по опасни криминалци во „Ловци на глави“ на МТМ и локалните

Нова руска серија на МТМ и локалните телевизии. Секој петок на прва скопска МТМ во 21.50 часот (со реприза по 23 часот во сабота) ќе се емитува “Ловци на глави”.

Тимур и Рита се „ловци на глави“. Рита бара уникатни специјалисти, Тимур бара опасни криминалци. Еден ден нивните патишта ќе се вкрстат: тие истовремено ќе одат на судењето на еден брилијантен руски хемичар.

Неговиот изум е лек за рак, кој нарко-мафијата планира да го користи. Хероите треба да направат тежок морален избор и да се најдат на истата страна зад препреките.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драган Бјелогрлиќ и Катарина Радивојевиќ во „Нечиста крв“ на Телма

Историска драма во десет продолженија која опфаќа период од 40 години од 19 век и …

error: Содржината е заштитена!