Почетна / Спорт / Најпознатите „Спортски легенди“ од регионот секоја сабота на Наша ТВ

Најпознатите „Спортски легенди“ од регионот секоја сабота на Наша ТВ

Проектот “Спортски легенди” е серијал од 60 епизоди за над 200 врвни спортисти во повеќето држави од регионот кои што се издигнати на ниво на национални херои. Преку нивните резултати една држава станува препознатлива во светот, но што е уште поважно овие личности претставуваат позитивен пример, предмет на национална гордост и значаен елемент при градењето на идентитетот на една нација.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Роналдо има дадено гол на секој од 18. стадиони на кои играл во Серија А

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна хет-трик по само едно полувреме на натпреварот од Серија …

error: Содржината е заштитена!