Почетна / Спорт / Најпознатите „Спортски легенди“ од регионот секоја сабота на Наша ТВ

Најпознатите „Спортски легенди“ од регионот секоја сабота на Наша ТВ

Проектот “Спортски легенди” е серијал од 60 епизоди за над 200 врвни спортисти во повеќето држави од регионот кои што се издигнати на ниво на национални херои. Преку нивните резултати една држава станува препознатлива во светот, но што е уште поважно овие личности претставуваат позитивен пример, предмет на национална гордост и значаен елемент при градењето на идентитетот на една нација.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски …

error: Содржината е заштитена!