Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Надворешно политички теми во „600 секунди“ на Канал 5

Надворешно политички теми во „600 секунди“ на Канал 5

Секоја недела на Канал 5 по централните вести ќе се емитува кратката информативн истражувачка емисија “600 секунди”. Јован Ѓорговски е водител на оваа емисија за надворешно политички теми кои ја засегаат и Македонија.

Зошто Русија одлучи да изврши инвазија во Украина. За Западот акт на агресија од невидени размери во поновата историја, за Русија причините се поинакви.

Ова беше темата во првата емисија, а што следно подготвува тимот на Канал 5 гледаме секоја недела по главните вести.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!