Почетна / Филм / Видео | Неодоливите жолти палавковци во нов трејлер за Minions

Видео | Неодоливите жолти палавковци во нов трејлер за Minions

 

Universal Pictures и Illumination Entertainment објавија и втор трејлер за Minions, анимирана авантура која е спин-оф на големиот хит Despicable Me. Приказната започнува на Антартика, преку Њујорк во 1960-тите, па се до Лондон, каде малите жолти палавковци се соочуваат со нивниот најголем предизвик досега и настојуваат да ја спасат целата минион раса.

 

 

Гласовите за филмот ќе ги позајмат Сандра Булок, Стив Карел, Џон Хем и Хиројуки Санада. Режисери се Кајл Балда и Пјер Кофин, а премиерата е закажана за 10-ти јули 2015 година.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Култниот трилер со Витни Хјустон и Кевин Костнер овој викенд на МТВ 1

петок (13.03.2020), 21.10 часот – “The bodyguard” (1992) Oбожавателите сакаат да ја видат и да …

error: Содржината е заштитена!