Почетна / Сапуници / „Мајка“ стана „Време на поаѓање“ – Дизи каналот импровизира со наслови

„Мајка“ стана „Време на поаѓање“ – Дизи каналот импровизира со наслови

Во низата серии кои кабловскиот Дизи канал ги репризира, а се веќе емитувани на македонските национални телевизии, на ред стаса и една серија, прикажана пред неколку години на Канал 5.

И каква црна Сенет? Ликот се вика Џенет!

Се работи за “Мајка” која Дизи ја именува како “Време на поаѓање”. Доколку останатите серии ги преведува со насловите кои се добро познати за македонската публика, зошто овојпат Дизи не истражи и увиди дека “Време на поаѓање” е веќе прикажана кај нас, со друг наслов?

Ако веќе репризирате турски серии, бар не ги именувајте со други наслови, непознати за публиката.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!