Почетна / Сапуници / Канал 5 со празнична продолжена доза и нова сезона од „Ветување“

Канал 5 со празнична продолжена доза и нова сезона од „Ветување“

Од денес (27 декември) па во наредниот празничен период, маратонската турска сапуница “Ветување” ќе се прикажува со продолжено времетраење, започнувајќи од 18.40 часот, веднаш по централните вести.

Неочекуван пресврт следува денеска за сите обожаватели на “Ветување”. Злокобниот психопат е жив и овојпат ќе реши засекогаш да се ослободи од Емир, главниот лик на серијата.

Умира ли богатиот бизнисмен и добива ли серијата сосема поинаков тек? Дејството се префрла неколку години подоцна, а кои од ликовите остануваат и кои нови се појавуваат, дознаваме на Канал 5 во новите продолженија кои ќе ги следиме паралелно со гледачите во Турција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина …

error: Содржината е заштитена!