Почетна / Филм / Крими комедијата „Гринго“ во сабота (24 јуни) на Телма

Крими комедијата „Гринго“ во сабота (24 јуни) на Телма

Саботен вечерен филм на Телма. 22.15 часот на 24 јуни 2023 година на Телма ќе го гледате “Гринго”, крими комичен филм од 2018 година.

Во возбудлива мешавина од црна комедија, акција и драматична интрига, Гринго патува кон Мексико, каде што малку воспитаниот бизнисмен Харолд Соинка (Дејвид Ојелово) се наоѓа себеси на милоста на неговите подмолни колеги, локални дилери на дрога и морално конфликтни платеници.

Преминувајќи ја линијата од граѓанин кој го почитува законот, Харолд се бори да опстане во опасната ситуација во која се наоѓа, при што се поставува прашњето: Дали е надвор од опасност или е два чекора напред?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!